יום יום אנשים שואלים מה הם השיקולים לכאן ולכאן בתכנית טיפול לשיקום הפה.
"למה להוציא שיניים "טובות" ? או הפוך - "למה לעשות טיפול שורש, מבנה וכתר?
האם לא קל ומהר יותר לעשות שתל" ?

אין ספק שיש שיקולים רציניים לכאן ולכאן ואין תשובה אחידה, נכונה, לכל מקרה. מצד אחד - "טובים השיניים מן האחד" - אין כמו השיניים שנתן בורא העולם , מאידך, אין ספק, שלרוב, ובמיוחד באנשים עם נטייה לדלקות חניכיים ו/או ריקבון בשיניים, יש לשתלים בדרך כלל אורך חיים י/ התשובה כאן די פשוטה. אם פעם היו לנו שלוש תיאוריות כיצד לגדל ילדים, אחרי שנולדו וגדלו - כבר אין לנו תיאוריות!

בצעתי יותר מ-50,000 שיניים על שתלים במהלך כ-30 שנה ו"אין חכם כבעל הניסיון".
במבט לאחור אנו שואלים את עצמנו בכל מקרה - במצב דומה, מה לרוב הסתדר טוב יותר, גם מבחינת מבחן הזמן. בשנים בהם טרם נזרקה שיבה בשערותי היה לי קשה יותר להגיד למישהו להוציא שן שאפשר להציל. היום, כשהזקן שלי יותר לבן משחור, יש לי יותר אומץ להגיד את האמת - כשקל, מהיר וטוב יותר, להוציא שן ולבצע שתל.

אין ספק שכשנאלצנו לבצע שתלים במשך שעות בחדר ניתוח, בתהליך שאורך מספר חדשים, השיקול היה שונה מהיום, היום הכנסת השתל מתבצעת, בדרך כלל, בדקות ספורות וללא חיתוך כירורגי ותפירה. ובכן פחות מוצדק להשקיע שעות, זמן וכסף בטיפולים מורכבים, כשצפי ההצלחה שלהם קטן, באופן משמעותי, משתל.

יש שיניים שאם לא היה מתוכנן שיקום באזור שלהם, בודאי היינו ממליצים לנסות להציל.
אם, אבל, האיזור כן מצריך טיפול, ובונים "בנין חדש", חבל לבנות טלאים טלאים על יסודות רעועים, שבין היתר ידרשו עוד טיפולים ו/או שתלים בעתיד. במקרים אלו נמליץ להכניס שתלים במקום שיניים.
בהרבה תכניות טיפול, מספר השתלים אינו משנה את המחיר ונמליץ להוציא שיניים ולבצע עוד שתלים, באותו מחיר, בכדי שהתוצאה תהיה חזקה, וטובה יותר, לאורך יותר שנים ולמנוע את הצורך, בדרך כלל, להגיע לטיפול נוסף.

בוודאי שיש עדיין מקרים שבהם עדיף להציל שן או מספר שיניים, בין היתר בגלל היתרון הניורולוגי החיובי שלו. כמובן חשוב שנשקול כל מצב לגופו של ענין, על פי הניסיון שלנו, במקרים דומים. נכבד רצון להציל שן או מספר שיניים מבלי שנכפה את דעתנו. אך בוודאי נדגיש כשמתאים, לו היה מדובר בבן משפחה שלנו, מה היינו רוצים ומה הטוב ביותר, מבחינה רפואית-הנדסית, ללא השיקול הכספי. ההשקעה הכספית היא בהחלט שיקול אך בראש וראשונה חשוב לדעת מה עדיף, אלמלא הכסף.

נשמח להרחיב ולפרט, אם יש צורך, למה במקרה שלך אנחנו ממליצים על כיוון אחד או אחר.
בסופו של דבר אנשים רוצים להרגיש, ולהראות טוב יותר ולסיים את הטיפול בשיניים שלהם לפרק זמן הארוך ביותר. האידיאל הוא, כשאפשר, לעשות כך בצורה קלה, מהירה וטובה יותר מבעבר. נעשה הכל על מנת לתת לכם חוויה נעימה, להעניק לכם את הנוחיות, התפקוד, הבריאות והאסתטיקה שאתם מחפשים, ברמה הגבוהה ביותר שניתן להשיג בעולם.
אנו מודעים כי יש לכם אלטרנטיבות ומודים לכם על שבחרתם בנו לעזור לכם.
זו באמת המחמאה הגדולה ביותר. תודה.
נשמח לראותכם בקרוב כחבר(ה) מרוצה ב״מועדון" המיוחד שלנו.

ד״ר גדליה מרדכי שטרן וכל הצוות


חניכיים

מחלות חניכיים – חדשות טובות!
ריח רע מהפה הוראות לתמיסה לריפוי חניכיים מחלות חניכיים והבריאות שלך

קרא עוד

לייזר

"האור החדש"
רפואת שיניים – עידן חדש
ריפוי "בלייזר קל"

קרא עוד

השתלות שיניים

שתלים ושיניים
מידע חשוב בעניין שיקום הפה
מה זה שתל – מה זה עושה? איך זה עובד?

קרא עוד